top of page

АНГЛІЙСЬКА ДЛЯ НДО

 Громадянське суспільство, права   людини  та демократія

МЕТА.

Ресурсний Центр реалізував проект «Англійська мова для НДО та громадянського суспільства» з жовтня 2019 року по січень 2020 року. Основними цілями проекту було покращення англійської мови та загального знання тем, пов’язаних із правами людини та розбудовою демократичного суспільства, а також вдосконалення навичок управління проектами.  

  

Курс проводився в одинадцяти містах України: Дніпрі, Харкові, Краматорську, Києві, Львові, Луцьку, Маріуполі, Одесі, Сєвєродонецьку, Тернополі та Запоріжжі. Загальна мета цього проекту полягала в тому, щоб розвинути мовний потенціал серед співробітників НДО і водночас підвищити стійкість, досвід, ефективність та підзвітність НДО та організацій громадянського суспільства та співробітництво між ними. 

Передумова

Україна має багате та компетентне громадянське суспільство як за кількістю та різноманітністю організацій, так і за рівнями та спектрам діяльності.  

Це супільсвто розвивалося протягом більш ніж двох десятиліть, незважаючи на складні інституційні умови та часто браку стійкості та інструментів, які  унеможливлювали участь у ефективному політичному діалозі, через  незнання англійської мови. 

Дія

Знання англійської мови як інструмент спілкування є одним із важелів, які допоможуть неурядовим організаціям та громадянському суспільству в ефективному розв’язанні величезних проблем, з якими стикається Україна. Більше того, НДО в регіонах або молодим організаціям часто не вистачає галузевих професійних навичок, таких як  написання проектних пропозицій комунікація, знання про стійкість проекту, принципи демократії, молодіжні рухи та права людини. Ці навички та знання є вирішальними для ефективного фандрайзінгу і, зрештою, для довгостроково стійкового існування будь-якої неприбуткової організації. 

Результат

Проект сприяє організаційній стійкості через збільшення технічного досвіду та передової практики, надаючи організаціям потенціал для зростання та розвитку, у той час як відбувається поштовх до подальшої організаційної диверсифікації. Програма пропонує бенефіціарам корисну та розвиваючу програму, яка сприятиме, як особистому, так і професійному розвитку та розширить такі можливості на майбутнє. 

Ресурсний Центр розробив форму для  оцінювання результатів навчання. Анкета була анонімною, щоб забезпечити максимально чесні відповіді.

Загалом анкету заповнили 154 учасники (86% учасників, які пройшли курс), а 92% респондентів оцінили курс як відмінний або дуже добрий. 

95%

 

будуть рекомендувати курс своїм колегам 

Така надзвичайно позитивна відповідь після проекту від організацій-учасниць та прямих бенефіціарів  мотивує Ресурсний Центр продовжувати такі проекти у майбутньому.

Ми регулярно отримуємо звернення стосовно додаткових курсів на електронну адресу,

у соціальних мережах або особисто. 

154

 

учасники заповнили форму оцінювання

Більше того, 95% респондентів рекомендували б курс своїм колегам/іншим працівникам НДО.

Проте, більшість респондентів віддали б перевагу більш тривалому курсу, який проводився б не менше чотирьох місяців. Такі ж відгуки дали і вчителі. Це допомогло б учням краще й легше засвоювати нову інформацію та отримати більше практики та досвіду. 

Студент із Запоріжжя 

Такі курси дуже важливі для створення можливостей для розвитку громадянського суспільства. Завдяки курсу я збільшив свій словниковий запас, став більш компетентним у багатьох темах, отримав мотивацію розвиватися далі та втілювати нові ідеї. 

bottom of page