top of page

РОЗВИТОК МОЖЛИВОСТЕЙ

 щодо подолання сексуального   насильства над дітьми в Україні 

СЬОГОДНІ.

Ресурсний Центр реалізує проект «Розвиток можливостей щодо подолання сексуального насильства над дітьми в Україні» за підтримки Всесвітнього фонду дитинства

Дослідження Ради Європи показують, що кожна п’ята дитина (до 18 років) в Україні зазнала певної форми сексуального насильства, що часто призводить до довгострокових наслідків фізичного та емоційного здоров’я та розвитку дитини. 

В той час, як офіційні дані показують, що 324 дитини в Україні стали жертвами сексуального насильства у 2019 році, реальна кількість оцінюється набагато більшою. У 2020 році за офіційними даними Нацполіції зафіксовано 410 випадків сексуального насильства над дітьми. За перші три місяці 2021 року кількість зареєстрованих випадків становила 75. Ці дані показують лише випадки сексуального насильства над дітьми, які дійшли до суду. 

РЕАГУВАННЯ.

Для успішної протидії сексуальному насильству над дітьми необхідна пов’язана та цілісна система, яка включає уряд, міжнародних донорів та організації, НДО, науково-дослідні установи та громадян, які працюють разом. 

Координація

Координацію між усіма структурами слід постійно заохочувати.

В Україні НДО – це організації, які сприяють розвитку країни. Вони прагнуть забезпечити відповідне законодавство та дотримуватися політики захисту дітей.

Підзвітність

Українські громадські організації також мають повноваження підвищувати підзвітність уряду та залучати громадян на початковому рівні. Однак, НДО в Україні не мають достатніх можливостей для вирішення проблем жорстокого поводження з дітьми та сексуальної експлуатації дітей, а також не мають достатніх ресурсів, щоб виправдати очікування щодо запобігання та ефективної боротьби з цими проблемами. 

Розуміння

Згідно з базовим дослідженням Ресурсного Центру, більшість представників НДО (63,2% респондентів) недооцінюють кількість дітей, які страждають від сексуального насильства в Україні. Таким чином, вони не мають повного чи точного розуміння проблеми. 

onecru_ngorc_logo_us.jpg

Результати

Згідно з базовим дослідженням, серед співробітників НДО, які працюють з дітьми, 39,2% вказали, що їхня організація не впроваджує активно жодної політики захисту дітей: 26,7% сказали, що в їх організації немає політики захисту дітей, а 12,5% не знають чи є в їх організації політика захисту дітей. 

РЕЗУЛЬТАТИ БАЗОВОГО ДОСЛІДЖЕННЯ

 

ОЦІНЮВАННЯ ОБІЗНАНОСТІ СЕРЕД НДО ПРО ПРОБЛЕМУ СЕКСУАЛЬНОГО НАСИЛЬСТВА НАД ДІТЬМИ В УКРАЇНІ 

(звіт на англійській мові)

БІЛЬШЕ
РЕСУРСІВ
.

FactSheet children with disabilities CSA

Screenshot 2022-05-09 at 11.41.12.png

Summary - Towards a Global Indicator on Unidentified Victims in Child Sexual Exploitation Material. February 2018

Summary - Towards a Global Indicator on Unidentified Victims in CSE .png

Посібник INSPIRE

Дії для впровадження семи стратегій

задля припинення насильства стосовно дітей

Inspire посібник.jpg

 ДІЗНЯЙСЯ

ПРО СВОЇ ПРАВА

В ЦИФРОВОМУ СЕРЕДОВИЩІ

Дізнайся про свої права в цифровому середовищі .png

ДІТИ З ІНВАЛІДНІСТЮ ТА ОНЛАЙН-ПРОСТІР: 

bottom of page